Performans Pazarlaması


Google Ads üzerinden web sitenizin görünürlüğünü arttırmak ve hedeflerinize kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak stratejiler üretmek öncelikli amacımız. Google Ads, dönemsel kampanyanlarınız ve geçici pazarlama faaliyetleriniz için de en uygun çözümdür.

Google Ads sayesinde aşağıdaki kampanya modelleri ile potansiyel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

 • Arama Ağı Reklamları

Kullanıcılar sektörünüzle ilgili arama yaptıklarında tarafımızdan optimize edilmiş reklamlarınız Google arama sonuçlarında yer alır.

 • Görüntülü Reklamlar

Ulaşmak istediğiniz kişiler favori web sitelerinde gezerken, Youtube videosu izlerken veya mobilde herhangi bir uygulama kullanırken onlara ulaşmak için kullandığımız kampanya modelidir.

 • Alışveriş Reklamları (PLA)

Merchant Center aracılığı ile ürün bilgilerini Google'a gönderdikten sonra oluşturduğumuz kampanyaların ardından kullanıcılar Google arama sonuçlarında ve görüntülü reklam ağına dahil yayıncılarda sattığınız ürünleri görmeye başlar. Ürün fotoğraflarını, fiyatını ve diğer bilgileri gören potansiyel müşterileriniz reklama tıklamadan önce birçok bilgiye sahip olmuş olur. Böylece gerçek alıcıların reklamlarınıza tıklamasını sağlamış oluruz.

 • Video Reklamlar

YouTube ve Google görüntülü reklam ağında video reklamlar yayınladığımız kampanya modelidir. Bunlar yayın içi (in-stream) trueview, yayın dışı, trueview video discovery ve bumper reklamlar olarak ayrılır.

Sağladığı Faydalar

 • Tam kontrol imkanı
 • İhtiyaçlarınıza uygun teklif verme
 • Bütçeyi doğru harcayabilme fırsatı
 • Ölçümleme
 • Marka bilinirliği etkisi


Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilerin karşısına tekrar çıkın, niş kitleye doğru reklamlar göstererek kazancınızı arttırın. Karar verme aşamasında potansiyel müşterilerinizin karşısına tekrar çıkma oranınız ürün veya hizmetinizi onlara daha fazla sunabilme fırsatını verir.

Google'ın remarketing adını verdiği genel olarak ise retargeting olarak adlandırılan bu teknoloji sayesinde ziyaretçilerinizden oluşan bir havuzunuz olur. Düşük bütçeler ile verimli reklam stratejileri oluşturarak satın alma potansiyeli yüksek müşterilerinizi harekete geçiririz.

Yüklenme süresini optimize edin

Görsellerinizi sıkıştırmak, mobil kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve yüklenme süresini kısaltabilmek için yapılabilecek en basit şeydir.

Programatik reklam teknolojisi kullanıcı datasını analiz ederek reklam satışını akıllı hale getiren bir yöntemdir. Asıl amaç reklam yatırımlarının verimini arttırmaktır. Kullanıcı davranışlarına odaklı çalışır ve verileri analiz eder.

İsabetli hedefleme yapmak için en önemli nokta veridir. Programatik reklamdaki en önemli avantaj gerçek zamanlı yayın takibi yapılabilmesidir.

 • Demand Side Platform (DSP)

Reklamverenlerin reklam almak ve yönetmek için kullandığı platformlar. Reklamveren adına satın alma yapmak amacıyla kullanılır. Oyuncular: DoubleClick Bid Manager, Adform, AppNexus

 • Supply Side Platform (SSP)

Yayıncı veya Ad network'lerin reklam alanlarını yani envanterleri satmak ve yönetmek için kullanılır. Oyuncular: DoubleClick for Publishers, OpenX, Rubicon

 • Data Management Platform (DMP)
Hem reklamveren tarafından hem de yayıncı tarafından kullanılabilen, verinin marka için reklam stratejileri oluşturmasında ve sitelerin daha doğru şekilde yönetilmesini sağlayan platformdur. Oyuncular; Oracle, Adform, BlueKai